Практика "спонтанного редагування" тунелів не є найкращою ідеєю, оскільки це заважає повною мірою об'єктивно оцінювати ефективність тунелю. Редактор тунелю може спробувати приховати свою помилку, допущену під час створення тунелю, але у базі однаково зберігаються зміни.
Що буде, якщо редагувати вміст блоків запущеного тунелю
Передплатнику відправляється той контент, який знаходиться в блоці на момент його відправки.
Приклади:
Є Блок 1. За ним Блок 2 з затримкою відправки 10 хвилин. Передплатник отримує Блок 1 і очікує відправки Блоку 2. Якщо в цей момент змінити вміст Блоку 2, передплатник отримає не початкове повідомлення, яке було в Блоці 2 в момент підписки, а повідомлення, яке буде в Блоці 2 на момент його відправки.
У тунелі є блок з кнопкою, від якої простягнуто прямий зв'язок до Блоку 2, і змістом A. Передплатник підписується на тунель, але не кликає на кнопку з Блоку 1. Автор тунелю змінює вміст Блоку 2 - тепер він Б. Якщо зараз передплатник клікне на кнопку, тим самим виконає умову відправлення другого блоку, йому прийде Б - відредагований вміст другого блоку.
У блоці є повідомлення з кнопкою типу шаблон повідомлення. У проміжок між тим, як передплатник отримав повідомлення з блоку та клацанням по кнопці з повідомлення, шаблон був відредагований. Тепер він містить не повідомлення А, а повідомлення Б. Коли користувач натисне кнопку, він отримає не початкове повідомлення А, а відредаговане повідомлення Б. Якщо тепер ще раз відредагувати шаблон, і замінити Б на В, то при наступному кліку на кнопку, передплатник отримає повідомлення Ст.
Що буде, якщо редагувати структуру запущеного тунелю
Черга надсилання блоку тунелю формується відразу після відправлення попереднього блоку.
Якщо видалити блок, наступний за блоком, який вже був відправлений передплатнику, такий блок не прийде. Не прийдуть і всі блоки. Для передплатника тунель вважатиметься завершеним.
Якщо Вам потрібно відправляти певні блоки тунелю навіть для передплатників, для яких він уже закінчився, то для цього необхідно навести мишкою на потрібний нам блок тунелю і у верхньому правому кутку відкриється контекстне меню, в якому нам потрібно вибрати кнопку “Send from previous block”.
Після чого у нас з'являється меню з двох пунктів, нам цікавий “Надіслати всім на попередньому кроці”.У ньому відображено точну кількість всіх користувачів на попередньому кроці (у цьому випадку 1).Якщо Ви натиснете на цю кнопку, всі умови відправлення даного блоку тунелю спрацюють для передплатників даного тунелю, у тому числі для тих, для яких він уже закінчився раніше.
Функція "надіслати всім на попередньому кроці"
P.S. Звертаємо Вашу увагу на те, що редагування умов відправлення блоків та контенту, розміщеного в блоці, мають різні правила. І нагадуємо про те, що редагування вже запущеного тунелю, не найкраща ідея!