/
Управління змінними

Управління змінними

 

RU

 

UA

US

RU

 

 


Якщо ви використовуєте в тунелі інформацію, яка періодично змінюється (дата, ціна тощо), то щоб не проходити блоки тунелю щоразу, оновлюючи інформацію - використовуйте змінні. Створіть змінну, дайте їй назву та значення і вставте її назву в повідомлення. Назва змінної заміниться її значенням на момент надсилання повідомлення клієнту.

В этой инструкции:


Типи змінних
Є 4 типи змінних: "Одиночне значення", "Масив унікальних значень"  "Шаблон для чату" та "Посилання".

  • Одиночне значення може містити в собі тільки одне значення (один ключ = одне значення);
    Масив унікальних значень може містити в собі масив значень (один ключ = значення 1; значення 2; значення 3 ...). Цей тип може бути використаний для надсилання кожному клієнту унікального значення: унікальних запрошень, кодів доступу, промокодів;
    Шаблон для чату містить текст, який можна просто додати в повідомлення на сторінці чатів;
    Посилання - призначене для зберігання частини посилання. Можна вставляти в URL після домену.Як створити категорію змінних?

    Змінні діляться за категоріями.
    Перш, ніж створити нову змінну, має бути створена хоч одна категорія змінних.

Для того, щоб додати нову категорію, зайдіть у Налаштування --> Вміст  --> Управління змінними та натисніть кнопку Додати нову категорію:


За бажанням, можете дати назву категорії змінних. За промовчанням категорії дається назва New category. Для зміни назви, натисніть назву категорії, і у вікні, в  Введіть необхідну назву у відповідне поле "Назва" у верхній частині вікна, після введення, натисніть на кнопку "Зберегти" :

Як створити змінну?


Після того, як створено хоча б одну категорію, буде можливість створювати свою змінну. Для цього перейдіть у створену категорію і натисніть на блок Додати нову змінну:

 


Далі дії залежатимуть від типу змінної, яку ви бажаєте створити:

  • Створення змінної типу "Одиночне значення"
    Дайте змінній ім'я, наприклад "Day". Ім'я змінної має складатися лише з одного слова і не містити символів кирилиці (можна використовувати латиницю та цифри). Регістр літер враховується, тому якщо ви дали змінної ім'я "Day", а потім хочете в повідомленні використовувати змінну "day" (з маленької літери) - значення не відправитися, тому що для системи це різні змінні;
    Виберіть тип змінної - Поодиноке значення;
    Введіть зміст змінної, наприклад Понеділок. Ліміт символів у змісті змінної – 255.
    Натисніть кнопку Створити.



Змінна отримує одне постійне значення, яке можна використовувати нескінченне число разів і яке приходитиме передплатникам, при викликі через ім'я змінної.

  1. Створення змінної типу "Масив унікальних значень"
    Дайте ім'я змінної, наприклад "color". Ім'я змінної має складатися лише з одного слова і не містити символів кирилиці (можна використовувати латиницю та цифри). Реєстр літер враховується. Тому, якщо ви дали ім'я змінної "color", а потім хочете в повідомленні використовувати змінну "Color" (з великої літери) - значення не відправитися, тому що для системи це різні змінні;
    Виберіть тип змінної – масив унікальних значень;
    Виберіть роздільник, наприклад, ";" (крапка з комою);
    Значення змінної можна встановити вручну (Джерело даних: текст) або завантаживши з файлу (Джерело даних: файл). Завантажити можна з будь-якого текстового файлу, але значення файлу повинні бути розділені вибраним роздільником.
    При виборі "текст", у полі нижче вписуємо значення через вибраний роздільник: зелений; червоний; синій.У результаті, отримуємо 3 значення однієї змінної, в нашому випадку "color", з роздільником "точка з комою":



  2. Натисніть кнопку Створити;
    У повідомленні клієнтам (у блоці тунелю, у чаті, у шаблоні повідомлення) впишіть ім'я змінної у фігурних дужках (у нашому випадку  {color}) та надішліть повідомлення. Не забувайте, що регістр літер враховується:



  3. При розсилці повідомлення 3 передплатникам, кожному з них прийде унікальне значення змінної, починаючи з кінця. Першому передплатнику в повідомленні прийде третє значення змінної {color} - "синій" другому "червоний" і третьому "зелений". Тобто значення змінної будуть послідовно відправлятися, починаючи з останнього. Ви можете використовувати більше 3 значень змінної – обмежень за кількістю значень немає. Коли значення змінної закінчаться, змінна просто не відправлятиметься. Такий тип змінних можна використовувати для відправки унікальних запрошень на захід, кодів доступу, промокодів.


Ви можете додавати значення змінної після збереження. Переглянути весь список значень змінної на даний момент неможливо, але можна переглянути їх кількість (скільки залишилося невикористаних) у пункті "Елементів залишилося", "Вміст":

 

 

Створення змінної типу "Шаблон для чату"
Створення цього типу змінної аналогічно до створення змінної типу "Одиночне значення" (див. вище), тільки тип змінної потрібно вибрати Шаблон для чату. Нагадуємо, що ім'я змінної має складатися лише з одного слова і не містити символів кирилиці (можна використовувати латиницю та цифри), а ліміт символів у змісті змінної – 255.

Для використання змінної потрібно натиснути на стрілочку, ліворуч від поля введення повідомлення в чаті з клієнтом (1). Ви побачите список наявних змінних цього типу (2). Клацніть по одній з них (3), і її вміст (текст) буде скопійовано в поле введення повідомлення (4), звідки воно може бути надіслано клієнту. При наведенні на змінну з'явиться підказка зі значенням змінної (5).

 

Тільки в змінних типу "Шаблон для чату" можна використовувати нову системну змінну {me}, що містить у собі ім'я співробітника вашої компанії, який надсилає повідомлення.Для отримання додаткових відомостей про змінні в системі тут.

Создание переменной типа "Ссылка"

Створення цього типу змінної аналогічно до створення змінної типу "Одиночне значення" (див. вище), тільки тип змінної потрібно вибрати Посилання. У вміст змінної потрібно вставляти адресу, починаючи після домену. Наприклад, в https://leeloo.ai доменом є leeloo.ai. Якщо ми хочемо вставити в повідомлення кнопку, на кліку на яку відкриватиметься сайт, то ми можемо зробити це таким чином, використовуючи змінну:

Змінна {dashboard} містить частину посилання, починаючи після домену. Цей тип змінної не можна вставляти в рядок вставки посилання в меню кнопки типу Посилання.

Таким чином можна спрощувати роботу з посиланнями шляхом використання змінних типу Посилання.